10 1

Stiri – Levante, gol de la mijlocul terenului cu Atletico! Liderul din Spania, amenințat de Real Madrid și Barcelona după rușinea din ultima etapă | FOTO & VIDEO – Prosport

Atletico Madrid a pierdut rușinos acasă, 0-2 cu Levante, iar Real Madrid și Barcelona se pot apropia de liderul din Spania, după eșecul din etapa a 24-a din La Liga.

Atletico Madrid a pierdut al doilea meci al sezonului. Levante a deschis scorul în minutul 30, prin Morales, iar Jorge de Frutos a punctat în prelungiri cu un gol marcat de la mijlocul terenului.

Pentru Atleti a jucat și Luis Suarez, care tocmai a anunțat că nici nu se gândește la retragere. Fotbalistul de 34 de ani este primul în clasamentul marcatorilor din La Liga, cu 16 goluri în 19 partide.

Levante, gol de la mijlocul terenului cu Atletico!…

Mai multe detalii aici: Levante, gol de la mijlocul terenului cu Atletico! Liderul din Spania, amenințat de Real Madrid și Barcelona după rușinea din ultima etapă | FOTO & VIDEO – Prosport