Stiri – Gicu Grozav, hat-trick spectaculos în Ungaria! Pușcaș joacă din nou, Keșeru a înscris. Zi plină pentru stranieri

Liga 2: Rapid – Ripensia Timișoara, duminică, 11:00, Digi Sport 1

Liga 1: Astra Giurgiu – Dinamo, duminică, 20:30, Digi Sport 1

Gicu Grozav, hat-trick spectaculos în Ungaria, în fața lui Adrian Rus

Gicu Grozav și Adrian Rus au fost adversari în duelul MOL Fehervar – DVTK. MOL a condus la pauză după reușita lui Stopira, însă Gicu Grozav a intrat în minutul 55 și a schimbat fața partidei. Fostul dinamovist a egalat după doar cinci minute, iar după alte 60 de secunde a punctat pentru 2-1! În minutul 89, Grozav a închis tabela pentru 3-1.

Pentru DVTK a fost a doua victorie în ultimele trei etape, dar echipa lui Grozav rămâne ultima în Ungaria. MOL rămâne și ea pe…

Mai multe detalii aici: Gicu Grozav, hat-trick spectaculos în Ungaria! Pușcaș joacă din nou, Keșeru a înscris. Zi plină pentru stranieri